REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
POWIAT ŁAńCUT
2015.01.13 13:31 | aktualizacja: 2015.01.17 13:44

Wybory sołtysów

Po wyborach władz gmin i powiatów przyszedł czas na wybór włodarzy poszczególnych wsi.
Wybory sołtysów

W powiecie łańcuckim mamy 37 sołectw. W czterech gminach: Białobrzegi, Czarna, Łańcut i Markowa ustalono już dzień wyborów sołtysów. Na początku lutego i pod koniec marca głosowanie przeprowadzone zostanie zatem w 28 sołectwach. Jak przebiegają takie wybory?

Mieszkańcy wsi wyboru sołtysa dokonują podczas zebrania wiejskiego lub w lokalach wyborczych, tak jak w ubiegłych latach miało to miejsce np. w gminie Łańcut. W przypadku czterech wymienionych gmin zbliżające się wybory przeprowadzone zostaną właśnie w ten sposób. Kalendarz wyborczy określają uchwały poszczególnych rad gmin w sprawie zarządzenia wyborów sołtysów.

Kandydata na sołtysa i członków rady sołeckiej mieszkańcy zgłaszają w terminie określonym uchwałą.

Ustalone terminy wyborów w sołectwach poszczególnych gmin:

gmina Czarna - 1 lutego (zgłoszenia kandydatów wójtowi od 21 do 22 stycznia),

gmina Białobrzegi - 22 marca (zgłoszenia kandydatów Gminnej Komisji Wyborczej - 10 lutego),

gmina Łańcut - 8 lutego (zgłoszenia kandydatów Komisjom Wyborczym w biurze sołtysa do 24 stycznia),

gmina Markowa - 1 lutego (zgłoszenia kandydatów Gminnej Komisji Wyborczej od 19 do 23 stycznia).

W pozostałych gminach: Rakszawa i Żołynia termin wyborów sołtysów nie został jeszcze ustalony.

redakcja
redakcja dodany 13 stycznia 2015
 
Odsłon: 7549

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

~ gość
Oceniano 2 razy  0
W najbliższym czasie w sołectwach Gminy Łańcut odbędzie sie seria zebrań, w których zapewne uczestniczyć będą Wójt Zbigniew Łoza i radni. Warto wtedy zapytać, czy to prawda, że na ostatnim posiedzeniu Sejmu uchwalona została ustawa autorstwa PSL, która ustala cenę odbioru energii z farm wiatrowych na 0,75 zł za KWh, na najbliższe 15 lat. Czy mieszkańcy zdaja sobie sprawę z tego, że teraz płaca za energię elektryczną 0,48 zł za KWh. Może p. Wójt i radni, którzy zgodzili się na budowe na terenie gminy farmy wiatrowej powie ludziom skąd PGE czyli dostawca energii do naszych domów weźmie pieniądze aby farmie wiatrowej zapłacić taką cenę. Jaki sens jest budować wiatraki, skoro cena prądu jak pokazuje powyższy przykład jest o wiele wyższa od prądu uzyskiwanego sposobem tradycyjnym. Czy nie oznacza to po najbliższych wyborach do Sejmu drastycznych podwyżek cen prądu właśnie przez wiatraki.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Audyty Energetyczne