Pełna wersja |
- Narodowy Program Szczepień jest systematycznie realizowany od 27 grudnia ubiegłego roku. W tym momencie przygotowujemy się do tego, aby przystąpić do realizacji programu na dużo większą skalę, w naszym województwie wkrótce powstaną tzw. masowe punkty szczepień. Takie miejsca zostaną wskazane w kwietniu - powiedziała Ewa Leniart wojewoda. - Na dzień dzisiejszy liczba pacjentów hospitalizowanych przekracza 2 tys. Nie chcemy, aby w przyszłości podobne fale paraliżowały funkcjonowanie społeczeństwa. Dlatego tak ważne kwestią jest to, aby przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego i zaangażowanego personelu białego masowo dokonywać szczepień. Przed nami więc ogromne przedsięwzięcie logistyczne - mówiła wojewoda.
Głos zabrał również dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, który poinformował, że w tej chwili na terenie województwa mamy 450 punktów szczepień. - Punkty funkcjonują praktycznie w każdej gminie, staraliśmy się, aby były one zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania. W dużej części prowadzone są przez gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, ale także szpitale powiatowe - powiedział Robert Bugaj, podsumowując dotychczasową realizację programu szczepień. Do tej pory na Podkarpaciu zaszczepiono ponad 300 tys. osób, natomiast liczba zaszczepionych drugą dawką to ponad 105 tys.
W konferencji uczestniczyli także państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Rzeszowie Jaromir Ślączka, prezes Okręgowej Liczby Lekarskiej w Rzeszowie Wojciech Domka oraz prezes Centrum Medycznego Medyk Stanisław Mazur.
Spotkanie z mediami odbyło się w Centrum Medycznym Medyk przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie, który uruchomił populacyjny punkt szczepień.