REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
GłUCHãW
2016.02.09 10:01 | aktualizacja: 2016.02.09 10:03

Codziennie po kolana w błocie

Każdego dnia osoby dojeżdżające do szkoły czy pracy zostawiają swoje samochody na prowizorycznym parkingu przy stacji PKP w Głuchowie i wszystko jest w porządku, dopóki nie spadnie deszcz lub nie pojawi się odwilż.
Codziennie po kolana w błocie

Na problem związany z parkingiem przy stacji PKP w Głuchowie zwróciła nam uwagę Pani Dominika. Codziennie parkuje tam wiele samochodów. Niby to wieś, ale wiele osób właśnie stamtąd odjeżdża do swojej pracy, szkoły czy uczelni. Ludzie na pseudoparkingu znajdującym się obok parkują swoje samochody. Jesień, zima oraz wiosna to pory roku, gdy z tego parkingu wychodzą ludzie w ubłoconych butach, które wyglądają jak gumiaki z pola, ponieważ w tym błocie można się zapaść. Wystarczyłoby wylać kawałek asfaltu czy, w lepszym wypadku, położyć kawałek kostki brukowej. Niestety nikt nie kwapi się do tego, by ułatwić ludziom życie - pisze w mailu wysłanym na redakcja@lancut.gada.pl.

Jak się okazuje, sprawa jednak nie jest taka prosta, bo teren przy stacji nie należy do gminy. - Gmina Łańcut nie posiada własnego terenu w rejonie przystanku PKP, na którym ewentualnie mogłaby inwestować - tłumaczy wójt Zbigniew Łoza, i jak dodaje, z pomocą mógłby przyjść tu Wojewódzki Fundusz Kolejowy. List intencyjny w sprawie jego utworzenia podpisał w ubiegłym roku m.in. marszałek Władysław Ortyl. Projekt, który ruszyć miał wraz z początkiem 2016 roku, wspomagać ma w szczególności rozbudowę, modernizację i budowę przystanków oraz miejsc parkingowych w miejscowościach położonych wzdłuż linii kolejowych numer: 68, 71, 91, 101, 106 i 108.

Choć gmina Łańcut ma już pewne plany, korzystający z parkingu przy stacji w Głuchowie na polepszenie sytuacji będą musieli jednak jeszcze poczekać. - Zamierzenia są na wstępnym etapie prac i wymagają zarówno pozyskania praw do terenu, jak i zabezpieczenia potrzebnych środków finansowych. Oceniam, że taka inwestycja jest możliwa w perspektywie najbliższych pięciu lat - podsumowuje wójt Łoza.

W naszej galerii zdjęcia nadesłane przez Panią Dominikę.

puch
puch dodany 9 lutego 2016
 
Odsłon: 6849

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

ania1111
  0
stanac mozna na drodze 10 metrów dalej a tu wszyscy wygodni
~ piotr
Oceniano 1 raz  +1
to nie jest problem ktory powstal wczoraj czy rok temu... taka sytuacja jest juz od wielu wielu lat ...
~ pop
Oceniano 2 razy  +2
oto polska właśnie. pkp w trosce o swoich klientów powinna sprawę załatwić jak najszybciej.wójt łoza wpadł w rutynę.nie potrafi nawet naprawić odcinka drogi o od ul. trauguta w kierunku wysokiej.notabene on na wysokiej mieszka. a 5 lat czekania na naprawę kawałka terenu to po prostu robienie ludzi w bambuko
~ obserwator#
Oceniano 12 razy  +10
A może by tak Pan Wójt dogadał się z kolejarzami, że do czasu zrobienia prawdziwego parkinu gmina na terenach PKP położy np. 10 czy 20 betonowych płyt żeby ludzie nie chodzili po błocie, a jak PKP wybuduje (zacznie budować) parking to gmina sobie te płyty zabierze (i np. położy w innym miejscu gdzie akurat będą potrzebne). Może trzeba do sprawy podejść po ludzku a nie urzędowo i coś da się zrobić. Gdyby Pan Wójt musiał chodzić po błocie to pewnie jakieś rozwiązanie znalazłoby się na poczekaniu.
~ darek
Oceniano 13 razy  +7
pkp sama powina zadabać o tych do smigają ich pociągami a nie gmina dokładać do tego interesu
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Wnioski Czyste Powietrze | Audyty Energetyczne