Pełna wersja
ŁAŃCUT Łańcut
2019.04.15 14:45 | aktualizacja: 2019.04.15 15:30

Pięć złotych i jeden srebrny

W dniach 13-14.04.2019 roku siedmiu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "ZIELONI" Łańcut startowało w IX Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym juniorów do lat 16, 18, 20, 23 i seniorów które zostały rozegrane w obiektach Targów-Kielce i zarazem były eliminacjami do Mistrzostw Europy w Luxemburgu.

Udany występ dla Reprezentantów Łańcuta, którzy wywalczyli w Mistrzostwach sześć medali w tym pięć złotych i jeden srebrny.

Osiągnięte wyniki:

1. Justyna Szarek - wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 52kg w grupie wiekowej juniorek do lat 18 wynikiem 62.5kg i uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii OPEN juniorek do lat 18 wynikiem 539.91 p.IPF.

2. Aleksandra Blajer - zdobyła złoty medal w wadze do 52kg w grupie wiekowej juniorek do lat 20 wynikiem 62.5kg a zawody ukończyła na II miejscu w kategorii OPEN juniorek do lat 20 wynikiem 559.91 p.IPF.

3. Gabriela Blajer - zdobyła złoty medal w wadze do 57kg w grupie wiekowej juniorek do lat 20 wynikiem 62.5kg a zawody ukończyła na III miejscu w kategorii OPEN juniorek do lat 20 wynikiem 541.03 p.IPF.

4. Marta Sroczyk - zdobyła złoty medal w wadze do 52kg w grupie wiekowej seniorek wynikiem 85kg i ukończyła zawody na miejscu IV w kategorii OPEN.

5. Monika Sroczyk - zwyciężyła w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg wynikiem 100kg i zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN seniorek wynikiem 822,39pkt.IPF.

6. Michał Kojder - wywalczył srebrny medal w wadze do 93kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 wynikiem 177.5kg a kolega klubowy Karol Budziwół w tej samej kategorii wagowej zdobył miejsce VI wynikiem 150kg.

W klasyfikacji drużynowej kobiet zawodniczki z Łańcuta ukończyły zawody na trzecim miejscu. W zawodach udział wzięło łącznie 326 zawodników w tym 92 panie i 234 panów.

Start w mistrzostwach był również sprawdzianem formy dla zawodników z Łańcuta którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata w dniach 18-25.05.2019 roku w Tokyo - Japonia.

.

A.Bielecki
A.Bielecki dodany 15 kwietnia 2019

Odsłon: 5764

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy oraz rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wypowiedzi zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie użytkowników portalu, członków redakcji i innych osób. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, lecz nie dotycząca spraw osobistych.
Wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.