REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
KRAJ
2024.08.23 11:00 | aktualizacja: 2024.08.23 11:00

Pomiędzy ciszą a dostępem do rozrywki - dlaczego decydujemy się mieszkać na obrzeżach miasta?

Jeszcze kilkanaście lat temu wielu marzyło o mieszkaniu w samym centrum miasta, uznając je za pewnego rodzaju luksus. Rzeczywistość jednak bardzo szybko weryfikowała oczekiwania; dziś coraz więcej osób pragnie uciec od wiecznego zgiełku, hałasu i świateł reklam, które nie dają w nocy zasnąć. Zamieniają mieszkania w centrum na te, które znajdują się na obrzeżach ? kojarzone z większą ciszą, spokojem, a nierzadko również dostępem do natury. Dziś lokale mieszkalne znajdujące się niemal na samym końcu wielkich miast interesują nie tylko osoby posiadające własne rodziny czy seniorów, lecz także ludzi młodych, singli bądź studentów wchodzących w dorosłe życie. Wszystko ze względu na szereg zalet, jakie w sobie skrywają. O czym dokładnie mowa? Postanowiliśmy przedstawić największe korzyści z życia na obrzeżach miasta. Sprawdź już dziś.
Pomiędzy ciszą a dostępem do rozrywki - dlaczego decydujemy się mieszkać na obrzeżach miasta?

Mieszkanie na obrzeżach miasta, czyli własna ostoja spokoju i prywatności

Mieszkania usytuowane na obrzeżach miasta są doskonałe dla osób, które po całym dniu pracy w chaosie, zgiełku, wszechobecnym będzie i presji zdążenia na czas chcą po prostu wrócić do domu, który będzie oazą spokoju. W centrum miasta ciężko jest znaleźć taką lokalizację; zwłaszcza, jeżeli mówimy o stolicach województw. Oprócz tego, do głównych zalet przedmieść zalicza się:

  • Atrakcyjną cenę. Znacznie szybciej zdobędziesz mieszkanie na przedmieściu w adekwatnej cenie, niż zrobisz to w centrum miasta. Ponadto, większość ofert dotyczących mieszkań na obrzeżach pochodzi z rynku pierwotnego, czego nie da się powiedzieć o lokalach w centrach miast - tam bowiem króluje zwłaszcza rynek wtórny. To praktyczna informacja zwłaszcza dla osób, którym szczególnie zależy na oszczędzeniu pieniędzy, bez jednoczesnej utraty komfortu.

  • Większy metraż. Obrzeża miast są znacznie słabiej zaludnione, natomiast między domami znajduje się znacznie więcej przestrzeni do potencjalnego zagospodarowania przez mieszkańców. W momencie gdy w centrum miast królują kawalerki i mikro-apartamenty, oferty na obrzeżach dotyczą mieszkań, których wielkość waha się w przedziale od 70, do nawet 120 metrów kwadratowych.

  • Czystsze powietrze. Nie jest to żadną tajemnicą, że powietrze w centrach miast pozostawia wiele do życzenia. Przyczynia się do tego nadmierna ilość spalin emitowanych przez poruszające się ulicami pojazdy w mieście, a także fabryki i przemysł. Wybierając mieszkanie na obrzeżach przeważnie można liczyć na to, że będzie czym oddychać.

  • Bliskość natury. W czasach dynamicznej urbanizacji wielu z nas marzy o ucieczce w dzicz bądź mieszkaniu z widokiem na drzewa, łąki czy przestrzeń pełną zieleni. Większość mieszkań na obrzeżach miast jest w stanie to zapewnić.

Współczesne obrzeża miast nie są odcięte od dóbr wielkiego miasta. Nowoczesne osiedla w wielu przypadkach mieszczą w sobie szereg lokalów usługowych, a do niezależnej infrastruktury zalicza się przedszkola, sklepy oraz punkty usługowe. Ponadto, osiedla takie jak Villa Romanów zapewniają mieszkańcom dostęp do terenów sportowo-rekreacyjnych - kortów tenisowych, a także boisk do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Dziś życie na obrzeżach miast nie oznacza zamykania się na świat; to przede wszystkim dbanie o swój własny komfort, zdrowie i spokój.

Obrzeża nie dla wszystkich? Komu nie poleca się mieszkać z dala od centrum

Mieszkanie na obrzeżach miasta może nie przypaść do gustu osobom, które nie posiadają prawa jazdy. Chociaż wiele nowoczesnych osiedli na przedmieściach posiada niedaleko przystanki, dla wielu busy kursują zdecydowanie zbyt rzadko, by być zadowolonym z dynamicznego dostępu do centrum. Problemem może być również uboga oferta rozrywkowa. Na obrzeżach miast raczej nie doświadczy się barów, klubów, centrów handlowych, kin czy parków rozrywki - jeżeli lubisz takie rzeczy, możesz mieć problem z przystosowaniem się do życia daleko od nich. To właśnie z tego powodu wybierając lokalizację swojego przyszłego mieszkania powinno się kierować swoimi indywidualnymi preferencjami czy potrzebami. Większość osób kupuje mieszkanie na całe swoje życie; dlatego też zanim podejmiesz decyzję, rozważ ją w perspektywie nawet dziesięciu lat.

Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany dodany 23 sierpnia 2024
 
Odsłon: 1279

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Audyty Energetyczne