Pełna wersja |
Zdzisław Magoń laureatem tegorocznej edycji Nagrody Starosty Łańcuckiego Statuetki Św. Michała Archanioła
Tegoroczny laureat nagrody jest przede wszystkim muzykiem, ale również pedagogiem, wychowawcą kilku pokoleń muzyków. W 2004 roku założył i został kierownikiem artystycznym, a zarazem dyrygentem Chóru i Orkiestry Kameralnej NICOLAUS, z którymi wielokrotnie zdobywał wyróżnienia w konkursach, na festiwalach i przeglądach chórów i orkiestr. Jest pomysłodawcą i dyrygentem 15 koncertów " W hołdzie Janowi Pawłowi II“. Od 2007 r. jest prezesem Zarządu Towarzystwa Muzycznego w Kraczkowej, a od 2006 r. kapelmistrzem Orkiestry Dętej OSP w Husowie. Lata działalności z orkiestrami wypełnione były występami w kraju i poza jego granicami. Swoim zaangażowaniem, wieloletnią pracą dydaktyczną z młodzieżą, profesjonalizmem i determinacją, oraz propagowaniem muzyki klasycznej wśród mieszkańców powiatu zasłużył na miano wybitnej osobowości Ziemi Łańcuckiej.
Pierwszą honorową statuetkę wręczono Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II na Placu św. Piotra w Rzymie, 24 października 2001 r., podczas pielgrzymki samorządowców i mieszkańców Ziemi Łańcuckiej. Statuetka Świętego Michała Archanioła jest nagrodą przyznawaną co roku dla osoby szczególnie angażującej się na rzecz lokalnej społeczności.
Kapituła przyznała już statuetkę następującym osobom: Felicjan Dzierżanowski, Władysława Prucnal, Franciszek Frączek, Barbara Salicka, Jan Bury, Bogdan Dudek, Mieczysław Nycz, Zygmunt Kluz, ks. Władysław Kenar, Zofia Turosz, Roman Skomra, Edward Krauz,J ózef Bosak, Roman Bijak, Tadeusz Świątoniowski, Józefa Kogut, Mateusz Szpytma, Tadeusz Gwizdak, Józef Szczęch oraz Kazimierz Gołojuch.
Zasłużeni dla Powiatu Łańcuckiego:
Anna Burghardt z Żołyni - emerytowana nauczycielka matematyki, wieloletnia działaczka związków zawodowych, inicjatorka działań patriotycznych podejmowanych na terenie Żołyni, autorka monografii wydanej na 50-lecie żołyńskiego liceum, oraz publikacji z okazji 200-lecia szkoły podstawowej w Żołyni.
Stanisława Kuźniar z Markowej - świadek w procesie beatyfikacyjnym Sług Bożych Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi, którym pomagała w prowadzeniu gospodarstwa rolnego w Markowej i w opiece nad dziećmi, świadek historii, o której opowiada z perspektywy ponad stu lat swojego życia.
Krzysztof Panas z Łańcuta - mistrz płatnerski prowadzący działalność na terenie powiatu łańcuckiego od ponad 45 lat, specjalizujący się w wykuwaniu historycznej białej broni tradycyjną metodą ręcznej obróbki stali, którego rzemiosło znane jest na całym świecie.
Pamiątkowe symbole "Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego", które od 2008 r. Zarząd Powiatu Łańcuckiego przyznaje mocą uchwały dla osób, które mają znaczące zasługi dla rozwoju i promocji powiatu, wręczyli Marek Uberman Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego oraz Starosta Adam Krzysztoń wraz z Wicestarostą Barbarą Pilawą-Kraus.
Złoty Krzyż Zasługi dla Józefy Kogut
Złotym Krzyżem Zasługi przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymała Józefa Kogut - współzałożycielki i wiceprezes łańcuckiego koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta
Józefa Kogut została również wyróżniona przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Odznaką Honorową "Primus In Agendo". W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz z upoważnienia Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg odznaczenia wręczył Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr.
kingabu | Oceniano 6 razy +2
Gratulacje dla wyróżnionych
|