REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
ŁAńCUT Łańcut
2019.11.30 13:49 | aktualizacja: 2019.11.30 13:38

"Bardziej świadomi, bardziej eko"

W czwartek 28 listopada w Storczykarni Café Jazz Bar miały miejsce warsztaty ekologiczne. To pierwsze z pięciu spotkań, zaplanowanych w ramach projektu "Bardziej świadomi, bardziej eko" na realizację którego Stowarzyszenie Form Różnych otrzymało grant z Fundacji Orlen - Dar Serca w tegorocznej edycji konkursu "Moje Miejsce na Ziemi".
"Bardziej świadomi, bardziej eko"

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest idea Zero Waste, jak zmniejszyć ilość produkowanych i wyrzucanych śmieci, czym zastąpić wszechobecny plastik i jak zamienić to co jednorazowe, na to co wielokrotnego użytku. Zrobili też wspólnie woskowijkę, czyli naturalną alternatywę folii spożywczej. Warsztaty poprowadziła Dagmara Kittler - trenerka szkoły Meritum, od lat żyjąca w zgodzie z naturą i promująca taki styl życia, na co dzień prowadząca szkołę demokratyczną na Śląsku. Udział w warsztatach był bezpłatny. -W planach mamy jeszcze cztery spotkania, pogłębiające naszą wiedzę na temat Zero Waste, Slow Life, podczas których dowiemy się jak samemu zrobić ekokosmetyki czy naturalne środki czystości - podkreśla Agnieszka Cieślicka, prezes stowarzyszenia i koordynatorka projektu. -Stowarzyszenie Form Różnych to młoda organizacja, powstała na początku 2019 roku w Łańcucie. Tworzą ją ludzie od lat działający dla lokalnej społeczności, autorzy i organizatorzy wielu ciekawych inicjatyw, skutecznie pozyskujący granty na realizację swoich pomysłów. Aktualnie realizujemy trzy projekty. Warsztaty ekologiczne to nasza pierwsza tego typu inicjatywa. Jeśli spotka się z dużym zainteresowaniem, będziemy chcieli ją kontynuować w bardziej rozbudowanej formie - dodaje Cieślicka. Kolejne spotkanie w ramach projektu zaplanowane jest na 30 stycznia 2020 r. zapisy ruszą na początku roku.

Red
Red dodany 30 listopada 2019
 
Odsłon: 5094

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

BabaJaga
Oceniano 14 razy  -8
Bicie piany za pieniądze!
Czy ktoś może wskazać chociaż jeden pożyteczny skutek jaki wyniknie z tych spotkań oprócz oczywiście honorarium dla organizatora. Jeśli producenci zaczynając od największych koncernów nie będą wdrażać mechaniznów ograniczających zanieczyszczenia, to opowiadania bajek (chociaż w każdej bajce jest ziarnko prawcy) nic nie zmieni. Idę o zakład, że uczestnicy może i na próbę zrobią coś o czym dowiedzili się na spotkaniu, ale ze względów finansowych i organizacyjnych 90% z nich wróci do starych nawyków.
ania1111
Oceniano 12 razy  -4
JESTEM EKO i moi sąsiedzi też, dzielę śmieci na palne w dzień i palne w nocy
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Wnioski Czyste Powietrze | Audyty Energetyczne