REKLAMA
Pełna wersja
REKLAMA
POWIAT ŁAńCUT
2017.07.11 08:48 | aktualizacja: 2017.07.11 08:47

Dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych

Starać się o nie mogą mieszkańcy gmin zrzeszonych w Rzeszowskim Obszarze Funkcjonalnym. W powiecie łańcuckim projekt dotyczy zatem Miasta Łańcut, gminy Łańcut i gminy Czarna.
Dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych

Bezpłatne szkolenia informacyjne dla mieszkańców gmin, potencjalnych beneficjentów projektu pt. "Wsparcie rozwoju OZE na terenie ROF - projekt parasolowy" dotyczącego montażu i użytkowania instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych odbędą się zgodnie z harmonogramem, w którym ilość szkoleń, ich miejsce i termin w każdej z Gmin zostały zaproponowane przez przedstawicieli poszczególnych gmin.

W ramach szkoleń przedstawione zostaną:

- zasady działania instalacji fotowoltaicznej, korzyści stosowania systemów fotowoltaicznych, ekonomika instalacji PV,

- warunki uczestnictwa w projekcie,

- praktyczne aspekty związane z udziałem w projekcie.

Przewidziany jest również panel pytań i odpowiedzi.

Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach uczestniczyły w nich w swojej miejscowości. Zastrzega się, że w we wskazanych terminach i lokalizacjach będzie mogła wziąć udział tylko taka liczba uczestników na jaką pozwolą określone przepisami prawa względy bezpieczeństwa, stąd liczba uczestników może zostać ograniczona przez organizatorów (przedstawiciele poszczególnych Gmin) spotkań.

Nabór wniosków

Nabór wniosków przystąpienia do projektu odbywać się będzie w dniach 11 - 29 września 2017 roku, w godzinach pracy poszczególnych Urzędów Miast/Gmin (dokładne dane co do miejsc przyjmowania wniosków zostaną podane na minimum 2 tygodnie przed 11 września 2017 roku) - zastrzega się możliwość zmiany terminów naboru.

Wszelkie materiały i informacje dotyczące projektu, w tym zasad naboru i udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej Lidera Projektu (Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego) www.rof.org.pl oraz na stronach internetowych Urzędów Miast/Gmin właściwych dla Partnerów (Gmin Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego).

Stowarzyszenie ROF/Red.
Stowarzyszenie ROF/Red. dodany 11 lipca 2017
 
Odsłon: 12583

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

~ rowertas
  0
Jak ktoś szuka świetnych paneli to polecam zajrzeć tu http://www.klima-expert.pl/oferta/fotowoltaika.html Firma solidna i od wielu lat działająca na rynku. Wszystko obliczą i podpowiedzą, co będzie najlepsze do jakiego obiektu.
~ pluto
  0
To chyba specjalnie, aby ludzie musieli zakładać klimatyzację w domach żeby nie musieć otwierać okien w czasie upałów podczas smrodzenia z oczyzczalni a dzieki temu rzucili się przy okazji na "ekologiczne i energooszczędne" dofinansowane systemy fotowoltaiczne...
~ Daisy
  0
Dwa pytania: czy panele fotowoltaiczne będą narzucone "z góry" (bez możliwości wyboru producenta i technologii) oraz czy władze miasta "załatwią" osobom, które na to się zdecydują, formalności z energetyką odnośnie odbioru nadmiaru wyprodukowanej przez mieszkańców energii elektrycznej przez zakłady energetyczne (niestety jest to nie do uniknięcia)?
~ Blemi
  0
z tymi panelami będzie jak z drogami, płacimy a państwowe i wszyscy wiemy jakie. A Państwo ciągle będzie nas wspierało przekonaniami że to dla naszego dobra i szczęścia.
~ ekonomista
Oceniano 7 razy  +7
Jeśli energia fotowoltaiczna jest tak opłacalna, to chętnie wypożyczę gminie mój dach, niech sobie założy panele i zarabia. W zamian ja będę tylko korzystał z wyprodukowanej energii (na dotychczasowym poziomie), a cała nadwyżka jest dla gminy.
Która gmina na na to pójdzie? Żadna, bo się nie opłaca. Zarobić ma sprzedawca paneli wraz z osprzętem, instalator i bank.
~ TenGość
Oceniano 13 razy  +7
Kupowanie w ciemno, wykładamy kasę, choć może trzeba będzie dopłacić jeszcze,bo nikt nie wie ile to będzie ostatecznie kosztować, nie wiemy jaki zestaw kupujemy (pewnie najtańszy, bo ktoś musi wygrać przetarg, a czym się wygrywa jak nie lipnym materiałem za grosze i który ma wytrzymać max 5 lat do momentu przekazania na własność nam), do tego trzeba opłacić elektryka, który da papierek że z instalacją jest wszystko OK, i człowieka z uprawnieniami też trzeba opłacić aby przygotował opis techniczny czy miejsce na dachu ok i takie tam, który trzeba złożyć w terminie, który może ulec zmianie i oczywiście wniosek może zostać odrzucony np. bo za małe zużycie prądu w 2016 roku miał Kowalski. Do tego pewnie dojdzie zapłacenie po 5 latach podatku dochodowego od 18-32%, gdy otrzymamy sprzęt na własność bo będzie to nasz przychód. Zestawy bez akumulatorów, wiec oddajemy do sieci nadwyżkę za grosze a w miesiącach mało słonecznych listopad - marzec za prąd znów płacimy jak za zboże. Poczekajmy, dotacje UE znikną w 2020 dzięki polityce wszech panującej partii i wtedy zapewne ceny zestawów spadną, kwestia czy jeszcze będzie nas na nie stać, nawet za 30% dzisiejszej ceny :-)
~ praga
Oceniano 4 razy  +4
wcal sie sie nie zdziwie jak po wczorajszej burzy nie dała rady i sie ze zbironików ulało :D
~ dada
Oceniano 6 razy  +6
a z oczyszczalini znów śmierdzi!! teraz wypuszczaja noca myslalc ze jak lud spi nie czuje
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Łańcut